BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ECO sex

Kai kalba eina apie ekologija, dazniausiai gvildenami tokie aspektai, kaip sveika, ekologiska mityba, oro bei vandens tarsa ar, pavyzdziui, siukslynai. Taciau sitie aspektai visiems yra vienaip ar kitaip girdeti, o idomesniu faktai paprastai praleidziami. Bet mes tokiu vis delto radome. Portale Suaugusiems.lt publikuoti du tekstai, kuriuose per ekologijos prizme apzvelgiami tokie dalykai, kaip eko-seksas ir zaliosios vestuves. kaip tai turetu atrodyti?

Žaliųjų filosofija paremtas seksas

* Gamtos apsauga besidomintys žmonės paprastai visada nori tausoti energiją, be to siekia sumažinti ir sąskaitas už elektrą. Dėl šios priežasties jie neprieštarautų seksui tamsoje arba tenkintųsi žvakių šviesa. Tai ne tik naudinga, bet ir sukuria romantišką atmosferą.

* Patartina naudoti ekologiškus sekso žaislus. Gaminant daugumą įprastinių naudojama scheminė medžiaga phthalates - taip siekiama plastiką suminkštinti, suteikti želė įspūdį. Tačiau šio chemikalo naudojimas turi neigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir padidina nevaisingumo bei susirgimo įvairiomis ligomis, tokiomis, kaip vėžys, riziką. Geriausiai naudoti sekso žaislus, pagamintus iš silikono, stiklo ar metalo. Jeigu tokios galimybės nėra, ant įprastinių rekomenduojama uždėti prezervatyvą.

* Kad lytiniai santykiai būtų malonūs, kai kurioms poroms būtina naudoti lubrikantus. Tačiau į kai kurių sudėtį įeina toksiškų medžiagų, tokių, kaip parabenai, nafta, glicerinas ar spermicidai, galintys sukelti odos alergiją ar net nevaisingumą. Dėl šios priežasties reikėtų naudoti ekologiškus lubrikantus.

* Erotinis masažas paįvairina intymųjį gyvenimą. Tačiau, kad tokios įvairovės nekenktų sveikatai, būtina rinktis ekologiškus aliejus. Jiems spausti naudojami natūraliai, be pesticidų ir kitų chemikalų užauginti augalai.

* Didžioji dauguma prezervatyvų yra gaminami iš natūralios medžiagos latekso, tačiau kiti priedai, tokie, kaip konservantai ar kiti chemikalai nėra organinės kilmės. Alternatyva - veganiški prezervatyvai, kurių sudedamosios dalys yra natūralios, be to jie nėra išbandyti su gyvūnais. Tokios apsaugos priemonės yra lygiai tokios pat saugios bei malonios naudoti, kaip ir įprastinės.

* Tam, kad sutaupyti vandenį, geriausiai maudytis dviese. Tai, ne tik aplinkai draugiškas, bet ir romantiškai nuteikiantis asmens higienos būdas. Taip pat, nederėtų pamiršti ir ekologiškų prausimosi priemonių.

* Žmonės paprastai nesusimąsto, kad ir jų apdarai, pavyzdžiui, apatiniai, gali būti kenksmingi. Tiesiog niekada nėra aišku, kokiomis sąlygomis buvo auginama medvilnė ir kokiais pesticidais ją purškė. Natūraliausia medžiaga - kanapių pluoštas. Iš jo gaminami drabužiai yra pasiūti taip, kad būtų patogūs ir malonūs dėvėti.

Neįprastas pasirinkimas: žaliosios vestuvės

* Pakvietimas į vestuves yra labai svarbus atributas. Puikus būdas apie būsimąją šventę svečiams pranešti elektroniniu paštu, o ne siunčiant popierinius laiškus. Išimtį galima padaryti tik močiutėms ar seneliams, nesinaudojantiems internetu. Tokiu atveju reikėtų rinktis jų spausdinimą natūraliu rašalu ant perdirbti popieriaus.

* Vienas svarbiausių momentų - vestuvinės suknelės išsirinkimas. Geriausiai, kad ją siūtų dizaineris, naudojantis organines medžiagas. Nors tai kainuos brangiau, tačiau unikalus drabužis - to vertas. Jeigu finansinės galimybės vis tik to neleidžia, suknelę galima išsinuomoti arba nusipirkti padėvėta, pavyzdžiui, vintažinio stiliaus.

* Vestuves patartina kelti tokioje vietoje, kurią visiems nesudėtingai būtų galima pasiekti pėsčiomis. Kitas pramogas geriausiai suplanuoti taip, kad iš viso nereikėtų naudotis automobiliais arba važiuoti tik nedidelius atstumus. Pokylių salė turėtų būti kuo arčiau civilinės metrikacijos skyriaus ar bažnyčios.

* Esant galimybei, vestuvių balių reikėtų kelti lauko aplinkoje - taip sutaupoma elektros. Jeigu vis tik norisi vidaus patalpų, patartina nenaudoti popierinių papuošimų bei gyvų gėlių. Siūlytina skirti daugiau laiko maistą tieksiančių virėjų paieškai, kurie patiekalus gamintų iš vietinių ekologiškų produktų.

* Jeigu yra galimybė, reikėtų atsisakyti šventę įamžinusių nuotraukų spausdinimo, nes tam bereikalingai naudojamas popierius bei nuodingi dažai. Geriau pasidaryti tik kelias svarbiausias ir gražiausias, o kitas laikyti skaitmeninėje laikmenoje. Kitiems svečiams perduoti fotografijas galima tokiu pačiu būdu.

* Medaus mėnesiui geriau rinktis šalimais gyvenamosios vietos esančias apylinkes. Garantija rasti jaukų lizdelį intymiam poilsiui yra labai didelė. Jeigu vis tik norisi išvykti š užsienį, reikėtų rinktis tokį kelionės tikslą, kuriame būtų papuolama į žaliųjų aplinką.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: